Afirmacijos – būdas valdyti savo mintis ir kurti naują gyvenimą

Amerikiečių filosofas R.U.Emersonas teigė:

Mes tampame tuo, ką galvojame dienos eigoje“

Minčių valdymas. Samonė ir pasąmonė.

Kodėl turėtume valdyti savo mintis, turbūt net nereikia pasakoti. Jei jums kažkurioje gyvenimo srityje nesiseka, tai būtent greičiausiai todėl, kad jūsų galvoje nuolat kirba negatyvios mintys. Netikite? Sukluskite ir stebėkite savo vidinį dialogą. Taip, kaip nebegirdime šaldytuvo veikimo, nes įprato ausis, taip įprantame ir prie savo vidinio dialogo.

„Reikia kažką pagaminti vakarienei. O ir vėl ji skambina. Pamiršau sumokėti tą prakeiktą sąskaitą. Kur iš viso ją padėjau. Velnias, esu labai užmaršus. Kaži kaip gi seksis rytoj susirinkime, ar nesusimausiu? Gerai, kad nors mokslai sekasi. Kur gi padėjau tą raudoną aplanką? Negi palikau automobilyje. Žioplys…. ir t.t.”

Ar bent įsivaizduojate, kiek minčių sukasi Jūsų galvoje kasdieną. Ir ne visos mintys būtinai yra tiesa. Kai kurios tėra jūsų nuomonė apie save, apie kitus, o kai kas yra tikri faktai.

Bet svarbiausia… tai, ką mes nuolatos galvojame, kartojame sau, arba netgi matome užrašyta reklamose, TV laidose, spaudoje yra perkeliama į mūsų pasąmonę. O pasąmonėje tos mintys nugula kaip labai galinga jėga, kuri būtent ir pritraukia į mūsų gyvenimą žmones, aplinkybes ir galimybes, įvykius, kurie atitinka mūsų minčių modelį.

Tai gi norint, kad pasikeistų mūsų gyvenimas, reikia keisti mintis. Reikia duoti labai tikslias rekomendacijas, sakytumėme net instrukcijas, mūsų pasąmonei, kurias ji pradėtų įgyvendinti. O kadangi pasąmonė neatskiria, kur yra realybė, o kur ne, jai tas instrukcijas duoti yra daug paprasčiau nei mes galvojome. Iš tiesų, jį tiesiog laukia naujų instrukcijų ir ji net neklausia, tiesa tai ar ne, ji tik nori naujų užduočių.

Afirmacijos – pats paprasčiausias minčių valdymo metodas

Afirmacijos – tai nuolat kartojami teiginiai, kurių pagalba yra daroma įtaka sau. Šiuo būdu mes keičiame mąstymą, siunčiame teigiamą informaciją į pasąmonę ir, kadangi afirmacijas kartojame po kelis kartus, dažnai ir imamės veiksmų, kad afirmacija taptų realybe. Vėliau, kai afirmacija tampa mūsų minčių modeliu, pasąmonė pati atlieka darbą už mus.

Viskas veikia gana paprastai. Sąmoningai kartodami afirmacijas, mes programuojame pasąmonę. Afirmacijos yra teigiamos, nusakančios siekiamą rezultatą esamuoju laiku, o pasąmonė neatskiria, ar tai yra realybė ar tik vaizdinys. Todėl kartodami afirmacijas mes pradeda kurti tai, ko trokštame.

Afirmacijos atveria naujas duris. Tai lyg pirmasis žingsnis į pokyčius Jūsų gyvenime. Jos padeda įsivaizduoti, vizualizuoti, pradėti tikėti tuo, ką sau kartojate garsiai ar mintyse. Labai svarbu nepamiršti išjausti tai, kas yra sakoma afirmacijoje.

Ar turite tikėti afirmacijomis?

Ne, nebūtinai. Iš pradžių greičiausiai ir netikėsite. Kartoti frazę, kuri nėra tiesa, jums bus keista. Bet pirma svarbiausia ugdyti įprotį ir keisti seną mintį nauja mintimi.

Po kelių bandymų jūs jau pradėsite pridėti ir emociją prie afirmacijos. Išgirsite savo balso intonaciją ją sakant garsiai ar mintyse. Galbūt savo intonaciją norėsite sustiprinti, pridėti daugiau tikėjimo. Dar po kiek laiko tariant afirmaciją jūs įsivaizduosite tai, ką tariate. Užsimerkus ar atsimerkus. Ir visa tai yra puiku. Afirmacijos pradeda atlikti savo darbą. Pasąmonė taip pat turi darbo, ir jūs keičiate savo mintis, keičiate savo gyvenimą.

Parengta pagal www.minciugalia.lt