Kaip mes norime jaustis ir kokius pokyčius tai gali mums atnešti?

Tikrai nėra pirmas kartas, kai kalbu apie jausmų svarbą mūsų gyvenime.

Ir trokštamų jausmų suvokimą kaip kitokį naujametinių tikslų kėlimo būdą. Šiemet nepatingėjau, ir net įrašiau visą „naujametinį susitIkimą”, kuriame pasidalinau gana konkrečiai visa šio reikaliuko koncepcija.

Jei turi laiko ir noro – gali jį peržiūrėti žemiau. Bet šis mano įrašas ne tik apie tai.

Aš noriu pasidalinti tuo, kokius sprendimus priėmiau vardant to didelio noro patirti gyvenimą kasdien, o ne tada kai pasiekiu kažkokius tikslus.

2021 metais mano kertiniai trokštami jausmai išsirikiavo štai kaip:

Ir du dalykus tvirtai apsisprendžiau keisti savo gyvenime tam, kad tai man suteiktų tuos jausmus. Kasdien.

Jei peržiūrėjai video, tai žinai, kad kai koncentruojamės į tai, kaip norime jaustis, iš to natūraliai kylantys norai veikti kitaip yra labai motyvuoti. Tikrai ne taip, kaip eiliniai tikslai, kuriais siekiam kažką kažkam (ar sau) įrodyti.

KAI ŽINAI SAVO KERTINIUS, TROKŠTAMUS JAUSMUS, TU TURI VIZIJĄ

Ir mano vizijai trūko dviejų dalykų.

VISIŠKA BLAIVYBĖ

Tai jau trečias kartas, kai vėl atsisakau visiško alkoholio vartojimo (čia papildomai apart nėštumų ir maitinimų laikotarpių).

Galbūt net ir paskutinis.

Kodėl? Todėl, kad man tai greičiausias kelias pasiekti visas tas būsenas, kai jaučiuosi vertinga, mylinti, spinduliuojanti, klestinti, kūrybiška. Būtų kvaila meluoti, kad niekada negeriu alkoholio. Geriu ir gana skaniai. Bet mane visada lydi nežmoniškos moralinės pagirios net po taurės vyno, ir deja, ne visada tai baigiasi viena taure. Ir tada labai baisu pasidaro ne tik moralinės pagirios, bet ir kaip greitai alkoholis gali mus įsukti į priklausomybę (o man tas ypač baisu, nes giminėje turime šį geną.)

O kai atsimenu tą nerealų jausmą, pakylėjimą, kai sąmonė visai švari nuo svaigalų – noras visiškai išbraukti alkoholį iš savo gyvenimo dar stipresnis.

Tai viva la vida!

NEREIKIA – NEPIRK

Su šiuo iššūkiu jau vakar teko padirbėti. Reikėjo atsispirti pagundai įsigyti dar vieną toniką, veido kremą į lentynėlę…

Šiais metais akylai save stebėsiu, kad pirkt tik tai, ko iš tiesų reikia. O pažvelgus į namus, žinau, kur užsimerkiu prieš bereikalingą vartotojiškumą.

Pirmoji sritis – knygų pirkimas. Jų turiu nemažai, daug neperskaitytų. Vadinasi, šįmet nepirksiu. Ir sutaupysiu, ir pasiglostysiu sau per petį skaitydamas tas, kurios laukia eilės. Reikia gi pagaliau išsigydyti tą ligą „kokiaįdominaujaknyga”, kai namie dar bent 20 nepaliestų.

Antroji sritis – kosmetika, veido priežiūros daikčiukai. Tikrai turiu užtektinai jų visiems metams, bet kažkas mane užsupa užliūliuoja, ir vis būna nusiperku kažką dar… o tada nervinuosi, kad turiu daugiau nei 3 kremus ir ieškau ką išmest.

Trečioji sritis – bet kokios akcijinės prekės. Kaip ir šiandien – Lidl pirkau kačių kraiką, bet pamačiau, kad yra timpos akcijinės. „Tai gi turi namie tų timpų, kam tau dar vienos po namus nešiot” – toks va vyko dialogas.

Tai tokios tokelės. Tiesiog tam, kad galėčiau dažniau jaustis trokštamai, nenoriu apsikrauti bereikalingomis, netikromis emocijomis, kurias sukelia trumpalaikiai apsipirkimai bei svaigalai.

Pasidalink, ką ketini keisti tu?