Kaip toksiški santykiai kenkia mūsų emocinei ir psichinei sveikatai? 

Mūsų emocinė ir psichinė sveikata turėtų būtų mūsų prioritetas, taip? 
O kadangi žmogus yra sociali būtybė, santykių mums reikia kaip oro, tai veikia mūsų emocinę gerovę, tai turėtume atsižvelgti ir į santykių kokybę. 

Priminsiu, kad toksiški santykiai ar žmogus dažniausiai apibūdinami tada, kai jaučiamės nuolat nesuprasti, nepalaikomi, manipuliuojami kaltės ir gėdos jausmais, kartais net kontroliuojami ar atakuojami. Juose gali būti žodinio, psichologinio ir emocinio smurto. 
Dažniausiai, tokiuose santykiuose pradedame jaustis prastai, ir net gi nuomonė apie save ima keistis. Ir tikrai ne į gerą. 

Paragavusių toksiškos santykių duonos yra tikrai daug. Kai kada šią etiketę klijuojame per greit, o kai kada – tik tada, kai išbandėme viską – kalbėjimąsi, prisitaikymą, keitimąsi.
Spręsti, likti, nusigręžti – kiekvieno asmeninis reikalas. Bet mano tikslas – priminti, kokia yra toksiškų santykių žala. 

Tokie santykiai mus izoliuoja nuo kitų – saugių ir praturtinančių santykių 

Jei santykiuose yra daug negatyvo, dramos, nesaugumo, labai tikėtina, kad dėl streso ir energijos stokos pradėsite mažiau norėti bendrauti su kitais žmonėmis.
Toksiški santykiai atima iš mūsų labai daug vidinių resursų, o jie riboti. Tokia izoliacija yra toksiškų santykių pasekmė, bet tuo pačiu ji įneša ir dar daugiau vidinio skausmo. Paprasčiausiai nebežinome, koks bendravimas gali būti malonus ir šiltas. 

Negatyvumas tampa kasdieninė melodija 

Kur tik einate, toksiškų santykių našta eina kartu su jumis. Kuo santykiai sudėtingesni, tuo daugiau apie juos galvojate.
Tai kaip įsisiurbusi erkė, ar miestą užklupęs tirštas rūkas. Kol neišsispręs, bus sunku matyti teigiamus dalykus gyvenime. O sunkios mintys tiesiogiai veikia mūsų emocinį pasaulį. 

Krentantis pasitikėjimas savimi 

Koja kojon einantis vis mažesnis pasitikėjimas savo jėgomis. Kuo ilgiau maudomės toksiškume, tuo labiau pradedame dvejoti savo instinktais, mažiau svajojame, prarandame tikėjimą savo gebėjimais. 

Nerimas, depresija, panika 

Mūsų nervine sistema gali pakelti tik tam tikrą kiekį įtampos. Vėliau tiesiog šauna saugikliai.
Dažniausiai pasireiškiantys – nerimas, depresija, net panikos atakos. 

Nebeturime laiko rūpintis savimi 

Hobiai, vaikščiojimas lauke, atsipalaidavimo praktikos – tam tiesiog nebėra jėgų. O ką jau kalbėti apie ramų miegą, kai žinai, kad rytojus bus saugus ir taikus. Visa tai labai svarbu mūsų emocinei ir psichinei sveikatai. 

Nesistengiu Jūsų priversti kuo greičiau bėgti nuo toksiškų santykių ar žmonių, tiesiog kviečiu pasvarstyti – ar suvokiu, kokią žalą tokie santykiai man duoda. 

Daiva