Potencialas – kas tai ir kur jo ieškoti.

Terminų žodynas sako, kad potencialas yra dydis, apibūdinantis lauko (elektrinio, traukos, greičio ir kt.) būseną pasirinktame taške arba pajėgumo laipsnį. Žmogaus potencialui tai turbūt nelabai tiktų. Žmogaus potencialas yra, mano nuomone, gebėjimas pasiekti kažką naudojant savo patirtį, žinias, vaizduotę, netgi norą ar svajones. Gebėjimą iš „jokio“ pavirsti „kažkuo“. Bet ar dažnai susimąstome apie savo potencialą? Galbūt tai atskleistų neatrastas svajones, tikėjimą savimi ar kitus turimus lobius?

Ar dažnai susimąstote apie savo potencialą? Nuoširdžiai, atvirai ir tik sau?

Ir ar žinote, kad, kai tikite savimi, potencialas nėra tai, ką Jums reikia pasiekti? Jo nereikia kažkur ieškoti, jis neparduodamas ir nenuomojamas. Jis jūsų viduje.

Kiekvienas iš mūsų turime tam tikrą rinkinį įgūdžių ir sugebėjimų, ir tokio daugiau niekas neturi. Esame gabūs kiekvienas savaip, ir visai nesvarbu, ar esame išskirtiniai didelėje erdvėje, ar tiesiog sugebame palengvinti kelių žmonių gyvenimus. Kiekvienas turimę tą potencialą, tik ne visi juo naudojamės, o dažnai net ir nesusimąstom apie jį. O reiktų. Ir dar labiau reiktų skirti laiko leisti jam atsiskleisti, kad jis mums padėtų gyventi tokį gyvenimą, kokio trokštame.

Štai keli patarimai, kaip purenti tą dirvą, kad jis išsiskleistų…

1. Nors vieną kartą per savaitę užsimerk ir pabūk su savimi. Atsimink, gražiausias akimirkas, savo mažytes pergales, galbūt savo veiksmus, kai kažką padarei nors ir pats niekada tuo netikėjai. Pasidžiauk tuo, ką jau turi. O tada savęs retoriškai paklausk:

Ką aš galiu pasiekti? Kokios mano stipriosios pusės? Kur noriu būti ir ką veikti po 5, 10, 20 metų? Kas būčiau dabar ir rytoj, jei nebūtų tų visų milijono priežasčių, kurios man neva trukdo pasiekti tai, ką noriu?

Leiskis į tą kelionę koncentruodamasi į tai, kas gali būti, kuo nori būti, ką moki ir gali išmokti, ką nori jausti ir kuo dalintis su kitais. Ribų nėra, bet pirmiausia išmok tų ribų nejausti savo vizualizacijose ir fantazijose.

2. Būk optimistė. Neigiamos mintys prišaukia neigiamus veiksmus, o teigiamos – teigiamus.

3. Nustatinėk sau tikslus. Tikslai padeda išryškinti gyvenimo kryptį ir suteikia jam prasmės.

[quote]Tikslas – tai svajonė su terminu [/quote](Napaleon Hill)

4. Būk dėkinga. Už viską. Už praeities, dabarties ir ateities galimybes, sutiktus žmones, įvykius, gyvenimo pamokas. Dėkingumas atneša daugiau teigiamų potyrių į mūsų gyvenimą, leidžia mums susilieti su visuma.

5. Mokykis, mokykis ir dar kartą mokykis. Daugiau apie tai kalbu įžvalgų knygelėje, kurią galite parsisiųsti nemokamai.

[quote]Visa informacija apie tai, kaip tau tapti sėkmingu, jau yra. Tu tiesiog neleidi sau jos rasti[/quote] (Jim Rohn)

6. Nebijok pokyčių. Neįmanoma visiškai panaudoti savo potencialo, jei bijai keistis. Pokyčiai yra visada gerai.

[quote]Po 20 metų labiau gailėsitės to, ko nepadarėte, negu to, ką padarėte. Tad pamiršę baimes iš ramaus uosto plaukite į atvirą jūrą. Pagaukite reikiamas bangas ir ieškokite. Svajokite. Atraskite. [/quote](Markas Tvenas)

O dabar papasakokite man, ką Jūs galvojate apie savo potencialą? Ar dažnai susimąstote apie jį? Ar išnaudojate jį iki galo?

 

Comments are closed.