Kad pasiektume savo tikslą, mes turime ne tik daryt, bet ir svajoti. Ne tik planuoti, bet ir tikėti.
Svajok!
Jei galėtum būti bet kas ir bet kur, kas norėtum būti ir ką darytum?
Ir kai tai įsivaizduoji, ar jauti, kaip tas svajojimas, įsivaizdavimas, kad turi viską, ko reikia, suteikia pasitikėjimo ir dingsta abejingumas? Svajonėse neatrodo, kad yra kliūčių. Bet tik grįžę į dabartį pradedam abejoti, ieškoti priežasčių, keisti požiūrį į savo svajones…
Dauguma žmonių nepripažįsta proto suteikiamos galios. Tačiau nieko nėra galingesnio nei mūsų mąstymas. Pati mintis galinga. Jei mes tikime, kad galime pasiekti – tada mes galime. Jei mes manome, kad esame pasmerkti nesėkmei, tada mums ir nesiseka.
Tikėk!
Jei svajonėse susikuri viziją, reikia ja tikėti. Kodėl? Nes tas, kas tiki savo svajone, savo vizija, tam atsiveria galimybės ir keliai. Aš, pavyzdžiui, kai svajoju apie kažką, visada galvoju, jog taip ir bus. Tiesą sakant, po kelerių metų svajojimo-tikėjimo, man užtenka tik pasvajoti ir žinau, kad tai išsipildys. Aš, žinoma, nesvajoju laimėti Teleloto, nes visiškai negaliu to įtakoti. Aš svajoju, kaip darau vieną ir kitą, ir visada esamuoju laiku. Kai taip svajoju, aš tikiu. Visada žinau, kad reikės dar daug atlikti, kad svajonės išsipildytų, bet tikiu, jog tai padarysiu. Todėl, kai tikite, turite atsiminti – tikėti, kad vieną dieną už jus kažkas kitas padarys visus darbus, yra klaida. Bet tikėti, kad būtent jūs turite jėgų ir galimybių pasiekti savo svajonę yra tai, kas mus motyvuoja veikti. Tikėti, man, yra mąstyti pozityviai.
Daryk!
Svajonės ir tikėjimas iš esmės yra mūsų požiūris. Ir mes dažniausiai gyvename pagal tai, koks yra mūsų požiūris į gyvenimą. Jei mes mąstome ir tikime, kad šiukšlinti gatvėje yra neteisinga, mes niekada taip nedarysime. Jei mes galvojame, kad numegzti šaliką per 4 valandas yra neįmanoma, mes net nepabandysime. Argi tai ne puikus įrodymas, kad požiūris suformuotas tikėjimo ir iš dalies svajonių, bet svarbiausia – tai formuoja veiksmų atomazgą. O kiek kartų yra buvę taip, kad jūs netikite, kad kažkas bus padaryta ar pasiekta, bet tai pavyko? Žinote kodėl? Nes tas kažkas tai pasiekęs labai svajojo ir labai tikėjo. Ir žinoma, darė (veikė).
Dažniausiai pasvajojusi ir įtikėjusi, kad galiu tai pasiekti/turėti, aš dar leidžiu viskam susigulėti – kad būčiau tikra, jog man užtenka motyvacijos. Motyvacijos nepasiduoti. Nes tik tiems, kurie nepasiduoda, svajonės pildosi.
Taigi, daryk. Nebijok ieškoti bendraminčių, mentorių, netgi tinklapių, kurie gali pasidalinti patarimais, kaip pasiekti tikslą – svajonės išsipildymą. Nebijok pasidaryti plano, ką reikia daryti, kur eiti, ką skaityti, kaip pačiai tobulėti, kad priartėtum prie savo svajonės.
1. Būk konkreti.
Svajojame mes plačiai: „Noriu turėti daug pinigų”; „Noriu būti verslininke”; „Noriu pakeisti pasaulį”.
Konkretumas leidžia mums matuoti sėkmę. „Noriu per ateinančius tris mėnesius sukurti savo tinklapį”; „Noriu uždirbti 3000 Lt iki kito mėnesio pabaigos” – tai yra konkretu.
2. Išsiaiškink kelią.
Kai važiuojame į nežinomą miestą, dažniausiai paklausiame kelio draugų, panagrinėjame žemėlapį arba naudojamės navigacine sistema. Lygiai taip pat ir su tikslais.
Gal tiksliai sužinoti, kaip tai pasiekti ir nepavyks, tačiau gilus troškimas ir pastangos išsiaškinti kaip, atvers daugiau galimybių tą tikslą pasiekti.
[quote]Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.[/quote](P. Coelho)
Taigi, pradėk klausinėti draugų jų patirties ir patarimų, naršyk internete, nueik į biblioteką, pažiūrėk Youtube filmukų. Išnaudok viską, ką iš tikrųjų gali pati, o tavo pastangos bus atlygintos naujai atsirandančiomis galimybėmis.
3. Skaidyk – mini tikslai.
Kai būsi surinkusi daugiau informacijos apie tai, kaip pasiekti tikslą, būtinai juos išskaidyki į smulkesnius tikslus.
Pavyzdys: Tikslas – iki vasario 15 d. sukurti ir paleisti savo paslaugų svetainę.
Šią savaitę – nusipirksiu domeną ir vietą serveryje. Paprašysiu draugės vyro, kad padėtų viską aktyvuoti (P.S. Nebijokite prašyti pagalbos ir jos priimti iš gerų žmonių)
Iki kitos savaitės galo – instaliuosiu Wordpresą, surasiu man patinkančią temą, pasidarysiu savo puslapio struktūrą.
III savaitė – susirašysiu informaciją, kuri turi būti mano tinklapyje, į juodraštį ir t.t.
Nepamiršk patapšnoti sau per petį ir garsiai pasakyk „Aš šaunuolė”, kai įgyvendinsi mažąjį tikslą.
4. Grižk prie tikėjimo ir savimotyvacijos vėl.
Negalima nustoti tikėti nei sekundei. Man visai patiko Lietuvos Ryto straipsnis apie tikėjimo savimi svarbą. Skaityk jį čia, gal patiks ir tau.
Sėkmės!
Comments are closed.